Immobilizer javítás, akár kiszállással!
Nem indul az autó? Biztos vagy benne, hogy az immobilizerrel van gond? Úgy tervezed, házilag megoldod és nem kérsz segítséget? Nagy hiba: biztos lehetsz benne, hogyha az immobilizer hibásodott meg, akkor szakemberre, speciális céleszközökre és a legmodernebb számítástechnikai eszközökkel, egyedi programokkal rendelkező cégre lesz szükséged.
Segítségre van szükséged? Keress minket bizalommal!
06 30 178-85-01
Ha az autód 1995 után készült, bizonyosan van benne immobilizer. Ha pedig nem indul, akkor könnyen lehet, hogy ezzel van a gond. Most megmutatjuk, mit kell immobilizer javítás alatt érteni.
Mit ne tegyél, mielőtt minket hívnál vagy ránk vársz?
- Akármilyen bosszantó a dolog, igyekezz minél hamarabb megnyugodni és tájékozódni. (A jó hír az, hogy jó helyen jársz!)
- Ne keress YouTube videót, ami alapján magad megpróbálnád megoldani a dolgot. Sajnos nem ennyire egyszerű a dolog, az immobilizer kikapcsolás házilag nem jó ötlet.
- Ne szedj ki belőle semmit!
- Ilyen esetben csak egy teendőd van: tárcsázd a számunk, hogy segíthessünk!
Az immobilizer javítás papírok nélkül sajnos nem lehetséges
A hívásod során először is pontos adategyeztetésre lesz szükség. Amikor a szakember kiérkezik a helyszínre, írásos okmányokkal kell igazolnod, hogy a kocsi a te tulajdonod, vagy jogosan használod. Ezért érdemes előre gondolkodni, hivatalos papírokat online is tárolni: beszkennelve vagy befotózva legyen meg a tulajdoni papír, forgalmi, vagy ha más nevén van a kocsi, akkor annak írásos beleegyezése kell ahhoz, hogy a verdát az ő tudtával es engedélyével használod. Kukacoskodásnak tűnhet, de a helyszínre érkező munkatársunk csakis így segíthet, különben vontatót kell hívni, és az sokkal több pénz és macera lesz! Ezzel a hatályban lévő szabályokat tartjuk be, és az eljárás – akárcsak az immobilizer – a te személyes biztonságodat is szolgálja.
Immobilizer hiba javítása
A legtöbb esetben, ha nem indul az autó, az immobilizert teszik felelőssé, azonban ez az esetek 90%-ban nem így van, hanem más autóelektronikai, vagy autómechanikai dolog miatt nem indul. Így első körben autószerelőhöz irányítom, hogy konkretizáljuk a hibát.
Az „immo hiba” típusai
Ha immo hibáról van szó, akkor azt is le kell szűkíteni. Többféle komponens is meghibásodhat:
- kábel,
- csatlakozó,
- a kulcs jelét olvasó olvasótekercs,
- a kulcsban lévő transponder chip,
- az immobilizer vezérlő,
- és a motorvezérlő.
Ha megvan konkrétan az immobilizer hiba, akkor lehet javítani. A megoldás lehet új chip készítése (autókulcs javítás), az olvasógyűrű cseréje vagy a gyári immobilizer kiiktatása.
Ezek közül a kulcsban lévő immobilizer chip készítését és az olvasógyűrű cseréjét lehet megoldani útszélen, a többihez műhely szükséges, ugyanis a csatlakozók, és kábelek átvizsgálásához szét kell szedni az autót, ha pedig számítógép probléma, akkor az asztalon javítható, vagy programozható.
Az autókulcs másolás is jó ötlet lehet, mert így az autó távirányító chip meghibásodása esetén van tartalék kulcsod, és ráérsz a javítással.
Autókulcsmásolásban is tudunk segíteni!
Immobilizer javítás kiszállással
Csak az utólag beépített immobilizer hiba javítható a helyszínen!
Keress minket bizalommal!
06 30 178-85-01
Gyakori kérdések
Mi a teendő gyári immobilizer hiba esetén?
Gyári immobilizer hiba esetén két opciód van, vagy hívsz egy trélert, és elviteted az autódat egy szervizbe, vagy helyben kiszerelteted a blokkolást. Ez azonban csak az utólagosan beszerelt immobilizer esetén lehetséges. Ha a gyári immobilizer hibásodik meg, akkor ki kell szereltetni a motorvezérlőt (ECU).
Mivel nagyrészt az utólagos riasztó, vagy immobilizer vezérlőegysége hibásodik meg, így azt javíttatni kell, tehát ki is kell szerelni. Ez azt jelenti, hogy ha el is viteted trélerrel, és a műhelyben kiszerelik, addig nem lesz autód, amíg ők meg nem javíttatják azt.
A gyári immobilizer kikötését vállaljuk, ehhez a motorvezérlő számítógépre (ECU) van szükség. Ezt ki kell venni az autóból, és lefotózni a matricáját. A képet elkülditek, és akkor meg tudjuk mondani, hogy megoldható-e a gyári immobilizer végleges kiiktatása.
Minden esetben lehetséges az immobilizer kiiktatása?
Az immobilizer kiiktatása minden esetben lehetséges. Helyben azonban csak az utólag beszerelt immobilizert lehet kiiktatni, a gyári immobilizer kiiktatása csak a kiszerelt ECU-val oldható meg.
Lehetséges az immobilizer kikapcsolás házilag?
Az immobilizer kikapcsolás házilag van, hogy lehetséges, de kockázatos, könnyű kárt tenni az autóban. Így sokkal jobb, ha szakemberre bízod. Keress minket bizalommal!
Mik az immobilizer hiba jelei?
Az immobilizer hiba jelei a következők:
- Hiába nyomod meg a kulcsot, nem nyílik ki az autó ajtaja.
- Hasonlóképpen, a kulcs bezárni sem „hajlandó” az ajtót, hiába nyomogatod.
- Nem indul el a kocsi, hiába van rendben az akkumulátor.
- Folyamatosan villog a kulcs vagy autó ikonnal ellátott immobilizer lámpa.
- A kulcs fizikai része sem működik, nem lehet elfordítani.
- Nem működik a riasztó.
Mennyi az immobilizer javítás ára?
Az immobilizer javítás ára függ az autó típusától és a probléma jellegétől. Hívj fel minket, és azonnal konkrét információkhoz fogsz jutni, mekkora költséggel számolj!
Mi a teendő, ha az immobilizer nem ismeri fel a kulcsot?
Ha az immobilizer nem ismeri fel a kulcsot, szakemberre lesz szükséged. Keress minket bizalommal!
Keress minket bizalommal!
06 30 178-85-01
- Autó távirányító javítás: 4 bevált módszer, amivel pénzt spórolhatsz - április 12, 2025
- Fiat 500X kulcsmásolás – gyors és megbízható megoldás - március 29, 2025
- Bicskakulcs Készítés – Részletes útmutató - március 16, 2025