06 30 178-85-01 Budapest, XIV. Mogyoródi út 125. Bejelentkezés szükséges! autokulcs@autokulcsmasolas.com

Te tudod, hogy zajlik az immobilizeres kulcsmásolás?

 

Míg egy hagyományos autókulcs másolásához elegendő egy egyszerű cilinderes kulcsmásoló, amivel a lakáskulcsokat is másolják, addig egy immobilizeres slusszkulcsok esetében más a helyzet. Mutatjuk, miről is van szó pontosan és mire kell számítanod, ha elveszett, vagy ellopták a kulcsaidat. 

 

Automatikusan nyúlsz a táskád bal oldali, kis zsebébe, ahol mindig tartod a slusszkulcsodat, ám ezúttal hűlt helyét találod. Már feltúrtad az összes nálad levő holmit, átkutattad a nadrág-és kabátzsebeidet, de semmi. A kulcs nincs meg, te pedig tanácstalanul állsz a saját járműved mellett. Mit lehet ilyenkor tenni, ha immobilizeres autóról van szó?

 

Mi is pontosan az immobilizer?

 

Egy olyan indításgátló, amelyet 1995 óta a gyártók kötelező jelleggel építenek be a járművekbe és amely megvédi az autódat attól, hogy illetéktelenek feltörjék vagy eltulajdonítsák. Ha ez a rendszer úgy érzékeli, hogy nem a hozzá tartozó kulccsal próbálják kinyitni vagy beindítani a járművet, egyszerűen blokkolja az áramköröket és nem indítja be a motort. 

Ennek következtében az immobilizeres autókulcs másolás sokkal inkább programozást jelent, hiszen egy „személyre szabott” kulcsot kapsz, mely kizárólag a te autódat lesz majd képes kinyitni és beindítani. 

 

Mi történik az immobilizeres autókulcs másolás során?

 

Ezekben a kulcsokban van egy olyan beépített, speciális chip, amely a kocsid számítógépével kommunikál. Ez azt jelenti, hogy ha egy ilyen kulcsot szeretnél másoltatni, akkor mindenképpen azzal a járművel érkezz a helyszínre, amelyikhez kell a pótkulcs, ugyanis csak így tudjuk összeprogramozni a kettőt. 

Ha az volt az egyetlen kulcsod hozzá amit most nem találsz, akkor is meg kell oldanod azt, hogy a kocsi a számítógépünk közelébe kerüljön – vagy ideszállít(tat)od, vagy hívj ki minket, és megyünk a helyszínre. 

A chip másolása egy speciális, programmal történik úgy, hogy a művelet közben egy kábellel összekötjük az autót és a rendszert. Tulajdonképpen bemutatjuk egymásnak a kulcsot és az autót, így a kocsi motorja csak akkor indul be, ha a megfelelő kulcsot érzékeli.

 

Immobilizeres kulcsmásolás otthoni eszközökkel – érdemes megpróbálni?

 

Semmiképpen, hiszen még egy szimpla akkumulátor cserével is tönkre teheted a kulcsodat, ha nem értesz hozzá. Bár a leírás alapján egyszerűnek tűnhet és a neten is számos különböző „praktika” található, ám egy rossz mozdulattal tetemes költségekbe verheted magad, ha nem bízod szakemberre a dolgot. 

Tárcsázz minket és mi megoldjuk a problémádat!

 

Mennyibe kerül az immobilizeres kulcsmásolás?

 

A pontos árat számos tényező befolyásolja. Számít például az, hogy milyen márkájú és milyen típusú az autó, valamint az is, melyik évben gyártották.

Elsőként a fém pengerészt marjuk le, majd az immobilizer chipet készítjük el, végül a távirányító kerül programozásra.

Ha szeretnél kulcsot másoltatni, először mindenképpen érdeklődj telefonon, így a részletek alapján tudunk neked árajánlatot adni. Nincs meglepetés, nincsenek rejtett költségek, csak az, amit megbeszélünk – és egy vadiúj kulcs, ami jobban működik, mint az eredeti.

Ha immobilizeres kulcsmásolásra van szükséged, ne habozz, hívj minket és megoldjuk!

 

Latest posts by Szabó Dénes (see all)
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com