06 30 178-85-01 Budapest, XIV. Mogyoródi út 125. Bejelentkezés szükséges! autokulcs@autokulcsmasolas.com

Minden, amit az immo chip másolásról tudni érdemes

 

Az immo chipek elképesztően praktikus és hasznos szerkezetek, így nem véletlen, hogy az újabb gyártmányú autókat már ezzel szerelték fel. Azonban, ha ilyen kocsid van, érdemes tisztában lenni azzal, hogy mit is jelent az immobiliser, és mit kell tudni az immo chip másolásról. Ebben a bejegyzésben minden fontos információt összegyűjtöttünk erről.

 

Mi is pontosan az indításgátló?

 

Az indításgátló, vagy más néven immobiliser egy olyan szerkezet, amelyet 1995 óta a gyártók kötelező jelleggel építenek be a járművekbe, ez védi meg az autódat attól, hogy illetéktelenek feltörjék, vagy eltulajdonítsák. Vagyis ha ez a rendszer úgy érzékeli, hogy nem a hozzá tartozó kulccsal próbálják beindítani a járművet, egyszerűen blokkolja az áramköröket, és nem indítja be a motort. Tehát az indításgátló chippel felszerelt kulcs másolása ebben az esetben sokkal inkább programozást jelent, hiszen egy „személyre szabott” kulcsot kapsz, mely kizárólag a te autódat lesz majd képes kinyitni és beindítani. 

 

Mi történik egy indításgátló chippes autókulcs másolás során?

 

Míg egy hagyományos autókulcs másolásához elegendő egy egyszerű cilinderes kulcsmásoló, melynek segítségével a lakáskulcsokat is másolják, addig egy indításgátló chippel felszerelt slusszkulcs esetében más a helyzet, ugyanis immo chip másolásra is szükség van hozzá. Ez egy beépített, speciális chip, amely a kocsid immobilizer egységével, és az a motorvezérlővel kommunikál. Ez azt jelenti, hogy ha egy ilyen kulcsot szeretnél másoltatni, akkor mindenképpen érkezz a helyszínre azzal a járművel, amelyikhez kell a pótkulcs, ugyanis csak így lesz sikeres a másolás és a működés.

Ha az elveszett kulcs volt az egyetlen, akkor is meg kell oldanod azt, hogy a kocsi a másolás helyszínére kerüljön. A chip másolása egy speciális, számítógépes programmal történik úgy, hogy a művelet közben egy kábellel összekötik az autót és a rendszert. Így tulajdonképpen bemutatják egymásnak a kulcsot és az autót. Ezt követően a kocsi motorja csak akkor indul be, ha a megfelelő kulcsot érzékeli, amelyben a „saját chipje” van. Habár az indításgátló nagyobb biztonságot biztosít a jármű számára, sajnos a másolás is annál összetettebb feladat.

A chipeket lehet klónozni, vagy az autóra csatlakoztatva programozni. Persze ez nem minden chipet, és típusra igaz.

A chipek klónozás, és programozása függ az erre a célra súlyos pénzekért vett számítógépektől is, hiszen több csak a sajátjával dolgozik.

Vannak üveg, és szénalapú karbon chipek, ahol nyílván az üveg törékenyebb, így az kevésbbé szereti a slusszkulcs leejtését!

Mennyi az immobiliser kulcs tanítás ára?

 

A pontos árat számos tényező befolyásolja, vagyis listaárat ebben az esetben, szinte lehetetlen mondani. Számít például az, hogy milyen márkájú és milyen típusú az autó, valamint az is, melyik évben gyártották, de még a kulcs formája is mérvadó. Így ha szeretnél kulcsot másoltatni, először mindenképpen érdeklődj telefonon, így a részletek alapján tudunk neked árajánlatot adni. Nincs meglepetés, nincsenek rejtett költségek, csak az, amit megbeszélünk, na és persze egy vadonat új kulcs, ami ugyanúgy működik, mint az eredeti. Ugyanez a helyzet a BMW kulcs tanítás kapcsán is. Azonban mielőtt munkához látnánk, természetesen minden esetben egyeztetünk a tulajdonossal a várható költségek kapcsán.

 

Más képpen zajlik a BMW kulcs tanítás?

 

A fentieket remekül alátámasztja a BMW kulcsok tanításának sokszínűsége is. Hiszen ennél a márkánál is igaz, hogy az 1995 után gyártott darabok immobiliserrel vannak felszerelve. Az újabb típusú BMW-k esetében, FEM modulok vannak beépítve, melyekhez legtöbbször már újfajta kulcsok járnak. A kulcskészítés menete hasonló a régebbi típusúéhoz, de rendszerint nem szükséges az egység kiszerelése. Egy egyedi diagnosztikai program kiolvassa a modul adatait, így megtörténhet a másolás. 

 

Lássuk, mi mindent érdemes tudni az egyes típusok esetében!

 

A BMW 1-es széria autóit 2010-ig gyártották és négy típus tartozik bele. Mind a négy autóhoz néhány perc a kulcsmásolás. A BMW 3-as széria esetében, a másoláshoz szükséges, hogy az autó is a helyszínen legyen, ugyanis az új kulcsot rá kell programozni a szóban forgó járműre. A BMW e90 kulcs tanítás és a BMW e46 kulcs tanítás egyaránt ebbe a kategóriába tartozik. 

A BMW 5-ös és 7-es szériában számos típus található, az 1995 előtt gyártott kocsik kulcsa egyszerűen másolható, míg a 22 évnél fiatalabb autók esetében, szintén szükséges az autó jelenléte a másoláshoz. Az 5-ös szériához köthető a BMW e60 kulcs tanítás és a BMW e39 kulcs elemcsere is. A 6-os szériához már smart kulcsokat adnak a gyártók, így ezek másolása speciális berendezést és több időráfordítást igényel. A BMW X és Z sorozathoz smart és úgynevezett „szabadkezes” kulcsokat is gyártanak, melyek cseréjéhez szintén több időre lesz szükség. Vagyis látható, hogy a BMW kulcs pótlás teljes mértékben lehetséges a megfelelő feltételek mellett. 

Természetesen mindezekkel tulajdonosként jó tisztában lenni, azonban a szakértő bevonása minden esetben elengedhetetlen, hogy meg tudd, mennyi a BMW kulcs ára.

 

Egyedül nem végezhető el a művelet?

 

A fentiek közül egyik sem, ha csak nem vagy szakember. Ennek az oka, hogy még egy szimpla akkumulátor cserével is tönkre teheted a kulcsodat, ha nem értesz hozzá. Bár a leírás alapján egyszerűnek tűnhet, és a neten is számos különböző „praktika” található, ám egy rossz mozdulattal tetemes költségekbe verheted magad, ha nem bízod szakemberre a dolgot. Tárcsázz minket, és mi megoldjuk a problémádat!

 

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com