06 30 178-85-01 Budapest, XIV. Mogyoródi út 125. Bejelentkezés szükséges! autokulcs@autokulcsmasolas.com

Mi a különbség az autókulcs másolás és az immobilizer kulcsmásolás között?

 

Melyikhez van szükség az autóra is?

Mit tegyünk, hogyha elromlott az autónk távirányítója?

 

Összeállításunkban többek közt ezekre a kérdésekre válaszol szakértőnk.

 

Mi az az autókulcs klónozás?

 

Az autókulcs klónozás több egy egyszerű kulcs, akár lakáskulcs másolásánál, hiszen egy autókulcsnak is több funkciója van mint egy lakáskulcsnak. Amellett, hogy kinyitja a zárat távirányítóként is funkcionál, illetve az úgynevezett immobilizer kulcsok még az autó fedélzeti számítógépével is kapcsolatban állnak az 1995 után gyártott autókban.

A klónozásnál maradva, autókulcsok klónozását nem lehet minden autótípusnál megoldani, valamelyiknél ez nem lehetséges.

A klónozásnál a meglévő kulcs immobilizer chipjét másoljuk le, hogyha a meglévő gyáriról szeretnénk egy biztonsági másolatot készíteni. Így nem kell új chipet. Ebben az esetben nincs szükség az autóra, csak magára a kulcsra. Amellett, hogy gyors és egyszerű művelet még olcsóbb is, mintha az autóhoz egy teljesen új kulcsot gyártatnánk. A klónozott kulcs pedig képes ellátni mindazon feladatokat, amelyeket az eredeti, távirányítóként és kulcsként is funkcionál, illetve ellátja az immobilizer funkciót is.

 

pexels photo 109361

Mit jelent az immobilizer kulcsmásolás?

Kevesen tudják, hogy mit jelent pontosan az immobilizer kulcsmásolás, illetve az ilyen kulcsoknak milyen jelentősége van. A legfontosabb tudnivaló, hogy az 1995 után gyártott autókba egy olyan indításgátló van beszerelve, ami az immobilizerrel kulcsba szerelt chip nélkül nem engedi az autót elindítani. Az indítás pedig ebben az esetben úgy működik, hogy a kulcsban lévő ún. transpondert ( vagyis chipet) ellenőrzi az olvasótekercs, és az információkat elküldi az immobilizer vezérlőegységének, aki ellenőrzi, és hogyha az a vezérlőegységgel kompatibilis, akkor a motor vezérlőegységének szabad jelzést ad, és beindítható az autó. Ha nincs transponder a kulcsban, vagy nem illeszkedik az immobilizer vezérlőegységéhez, akkor tiltó jelet küld a motorvezérlőnek, így nem is indul el az autó.

board electronics computer data processing 50711

Amellett, hogy plusz biztonságot jelentenek ezek a kulcsok még azért is hasznosak, mert kulcs elvesztése esetén az autó segítségével újrakódolható egy alapkulcs, sőt, az új kulcs szoftveres úton meg is tanítható az autó jellemzőire és ismeretére. Azonban mivel érzékeny és bonyolult rendszerről van szó, érdemes a profikra bízni a kódolást, akik speciális számítógépeik és eszközeik segítségével belekódolják egy másik kulcsba a tulajdonságokat.

 

Mit tegyünk, ha nem működik az autó távirányítója?

 

Szintén gyakori probléma az autók kinyitásával kapcsolatban a távirányító meghibásodása vagy elromlása, ami nem minden esetben jelenti az új távirányító vásárlását, el is mondjuk miért. Az egyik leggyakoribb, hogy a távirányító egyszerűen lemerül és elemcserére van szükség, vagy hogyha ez megtörtént, akkor az is előfordul, hogy a távirányító „elfelejti” a kódolását. Ilyenkor érdemes szakértőre bízni, aki fél óra alatt újra tudja kódolni az eszközt számítógépével, míg a szervizben ez több napba is beletelhet.

 

Felkeltettük az érdeklődését?

 

Keressen bátran, hogyha kérdése van!

 

06 20 575 15 95

 

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com