Ha megsérül az autókulcs ház, is van még remény!
Az autókulcs ház legfőbb funkciója tulajdonképpen az, hogy megvédje a slusszkulcsod létfontosságú elemeit a külső behatásoktól. Óhatatlan azonban, hogy a gyakori használat során mégis megsérül vagy rongálódik a ház rész. A legtöbben általában nem vesznek tudomást ezekről a használatot nem akadályozó sérülésekről, pedig később komolyabb baj is lehet belőle. Éppen ezért fontos, hogy mielőbb fordulj szakemberhez!
A kocsikulcsod háza már hetek óta meg van repedve, még sincs semmi baja, ezért csak legyintesz a fentiekre? Akkor jó ha tudod, hogy a probléma alattomosan fog súlyosbodni, lehet, hogy elsőre észre sem veszed. Éppen elég az, ha zuhogó esőben szállsz ki az autóból vagy olyan helyre teszed a kulcsot, ahol pára éri… és bár látszólag működik még egy darabig, egyszer csak – pont a legrosszabbkor – csütörtököt mond majd. Te meg ott állsz a kocsi mellett, amikor épp egy fontos tárgyalásra mennél, vagy szakad az eső, vagy tele a kezed cuccokkal, és nem fog nyílni az ajtó. Ne várd meg, amíg tovább romlik a helyzet, megmutatjuk, mit kell tenned, ha megsérül az autókulcs ház!
Milyen sérülések lehetnek az autókulcs házon?
A gyakori sérülések közé tartozik a gumi- vagy műanyag gomb beszakadása, rongálódása, de nem ritka ezeknek a rétegeknek a kopása sem, mely alól súlyosabb esetekben már a mikrokapcsoló is kikandikálhat. Ha pedig véletlenül leejted a slusszkulcsodat, számolhatsz egy kis repedéssel vagy töréssel is. Ezek mindegyike igen apró sérülés, ami azt jelenti, hogy egyáltalán nem zavar a kulcs használatában, ugyanúgy nyílnak és záródnak az ajtók és indul a motor, mint ahogy eddig megszoktad.
Miért baj, ha egy kicsit megsérül az autókulcs ház?
A legapróbb sérülés is okozhat gondot, különösen akkor, ha esős időszak van, és megnő az esély arra, hogy nedvesség érje a belső részeket. Elég néhány csepp eső, vagy fél óra a párás környezetben és szinte biztos, hogy gazdagabb lehetsz egy panel zárlattal, aminek javítása súlyosabb esetben akár több tízezer forintba is kerülhet. Az immobilizer chip meghibásodására is nagy esély van ilyen esetekben, ilyenkor viszont nem csak az ajtók kinyitása okoz majd problémát, de akár a motor beindítása is. Ennek egyetlen megoldása a kulcs újraprogramozása lesz, ami szintén megterheli a pénztárcádat, ráadásul időigényes művelet is.
Hogy előzhető meg ez a probléma?
Alapvetően 2 olyan óvintézkedést tehetsz, melyekkel megakadályozhatod, hogy a fentiekhez hasonló, komolyabb problémával kelljen szembenézned.
Az egyik, hogy ha azt látod, hogy valamilyen sérülés keletkezett az autókulcs házon, akkor nem halogatod a dolgot, inkább mielőbb szakemberhez fordulsz. Így nem kell tartanod a beázástól, vagy a további sérülések kialakulásától, egyszerűen kapsz egy új kulcsházat és néhány perc múlva folytathatod is az utadat.
A másik, hogy mindig legyen valahol egy pótkulcs a kocsidhoz, melynek segítségével akkor is ki tudod nyitni az ajtókat és be tudod indítani a motort, ha esetleg az eredeti slusszkulcs beázott és zárlatos lett.
Ha ezekre odafigyelsz, nagyon sok kellemetlenségtől megkímélheted magad. Ha azt látod, hogy egy kicsit is repedt, meglazult, megsérült az autókulcs ház, ne várd meg, amíg tovább romlik a helyzet: hozd el hozzánk és megjavítjuk, vagy kicseréljük neked!
- Autó távirányító javítás: 4 bevált módszer, amivel pénzt spórolhatsz - április 12, 2025
- Fiat 500X kulcsmásolás – gyors és megbízható megoldás - március 29, 2025
- Bicskakulcs Készítés – Részletes útmutató - március 16, 2025