Mi fán terem a bicskakulcs javítás?
Lehetséges-e a bicskakulcs javítása, ha bemondta az unalmast? Természetesen igen, és nem is annyira bonyolult a dolog, mint elsőre hangzik. Legalábbis egy szakember számára – otthoni kipróbálásra nem ajánljuk a mai cikk tartalmát 🙂 Olvass tovább és tudj meg mindent, amit a bicskakulcs javításáról tudnod kell!
Ha az autód nyitásához és indításához bicskakulcsot használsz, akkor te tudod a legjobban, mennyire kényelmes és hasznos ez a megoldás a mindennapok során. Hiszen tárolása és használata egyaránt praktikus és egyszerű. Egészen addig így van ez, amíg el nem romlik és nem szorul javításra. Ne aggódj, ilyenkor sem kell megijedned, ugyanis ha megfelelő szakemberre bízod a feladatot, akkor a probléma megoldására nem lesz gondod. A bicskakulcs a javítás után ugyanolyan jól működik majd, mint újkorában!
Mi az a bicskakulcs?
Ha nagyon egyszerűen akarunk fogalmazni, a bicskakulcs azt jelenti, hogy maga a kulcsprofil egy gomb megnyomását követően ugrik ki, vagyis nem a nyélbe van illesztve, ahogy az a klasszikus kulcsoknál általában megszokott. Az egész szerkezet a rugós kés elvének megfelelően működik, innen is ered a neve.
Mitől olyan praktikus a bicskakulcs használata?
A legfőbb érv mellette, hogy nagyon könnyen zsebre lehet tenni és kényelmesebb a tárolása is. Így amiatt sem kell aggódnod, hogy eltörik vagy sérül a zsebedben vagy a táskádban, hiszen a kulcsprofil végig biztonságban van.
A bicskakulcsban van egy kis elektronika, ennek köszönhetően működtethető a központi zár távolról is. Akár így használod, akár a klasszikus, „zárbadugós” módszerrel, mikor a bicskakulcsodat használod, a kocsi egész szerkezetének jelzed, hogy nyugodtan engedhet az utasításnak, ugyanis te vagy a tulajdonosa. A zárak kinyílnak, a riasztó kiold, a kulcsban lévő immobilizer pedig tudja, hogy engedheti beindítani a motort, hiszen nem egy betolakodó hozzáférni a járműhöz.
Jogosulatlan próbálkozások esetén azonban beriaszt majd, és sem az ajtókat, sem a motort nem engedi beindítani a rendszer. Vagyis a bicskakulcs használatával igen magas a biztonsági faktor.
Mit tehetsz, ha nem működik a bicskakulcs?
Érdemes odafigyelni az apró jelekre, hiszen vannak egyértelmű utalások arra, ha kezdi megadni magát a bicskakulcsod. Ha időben észreveszed, hogy valami nem stimmel, szakemberhez fordulhatsz úgy, hogy még be tudsz ülni a saját autódba és engedelmeskedik a kulcs, vagyis nem kell azon aggódnod, hogyan jutsz el a szervizbe.
A bicskakulcs közelgő meghibásodásának egyik egyértelmű jele, ha a kulcs már csak közelről nyitja a zárat. Érdemes első körben ilyenkor elemet cseréltetni az egységben, ám ha ezt követően sem oldódik meg a probléma, az mindenképpen komolyabb gondra utal.
Problémát jelenthet az is, ha a LED ugyan felvillan a gombnyomást követően, ám az ajtók mégsem nyílnak ki egyből.
Ha csak nyit, vagy zár, akkor mikrokapcsoló cserében kell gondolkodnod.
Ha másik kulccsal beindul, de ezzel nem, akkor a chip sérült meg a kulcsban, így azt cserélni kell…
Mit tehetsz, ha bicskakulcs javításra van szükséged?
Mindenképpen fordulj szakemberhez, akkor is, ha úgy tűnik, megtaláltad az ideális megoldást a problémádra az interneten vagy jó tippet kaptál a szomszéd sráctól. Nem véletlenül szakosodtak ennek megoldására hozzáértők! A magánakciók során ugyanis olyan károkat okozhatsz a saját járművedben, amely miatt a programozás többszörös árát is kifizetheted a szerelőnek.
Ha elhozod hozzánk, akkor viszont semmi miatt nem kell aggódnod: számtalan bicskakulcs javítása van már a hátunk mögött, minden munkatársunk profi szakember, így rövid időn belül megoldjuk a problémát.
Ne várd meg, amíg a legrosszabb pillanatban végképp beadja a kulcsot: már az első jeleknél hozd el hozzánk a bicskakulcsod!
- Mit kell tudnod a bicskakulcs házról? - január 9, 2025
- Suzuki Sx4 elveszett autókulcs pótlása, ha egy sincs - január 9, 2025
- Opel Astra G gyújtáskapcsoló lamella csere úgy, hogy maradjon a régi kulcsod - december 14, 2024