A slusszkulcs másolás titkai
Várj, kitalálom! Az anyósülésen maradt a kulcsod, az ajtók bezáródtak, te pedig nem tudsz bejutni a saját autódba, mert nincs pótkulcsod? Vagy elveszítetted a legutóbbi bevásárlás alkalmával a slusszkulcsodat? Esetleg olyan elővigyázatos vagy, hogy szeretnél a biztonság kedvéért még egy kulcsot otthonra? Bármelyik is a válasz, az egyetlen megoldás a slusszkulcs másolás.
Mikor valami azt mondja, slusszkulcs másolás, az bizony számtalan különböző technikát takar. Ahány kocsi, annyi eljárás: vannak olyan autók, melyekhez csak a kulcsokat kell magaddal vinned a szakemberhez, míg léteznek olyanok, ahol a szóban forgó jármű jelenlétére is szükség van a másolás elvégzéséhez. Van, amikor csak a kulcsot kell klónozni, és van, ahol immobilizer programozásra is szükség lesz a slusszkulcs másolása során.
Ha nem vagy biztos abban, pontosan mit kell tenned a művelet sikeréhez, hívj fel minket, és mindenképpen mondd el már a telefonban, hogy milyen kocsid van és miért szeretnéd igénybe venni a slusszkulcs másolást. Így nem érhetnek meglepetések akkor sem ha pótkulcsot szeretnél csináltatni vagy elhagytad az egyetlen slusszkulcsodat.
Mi a különbség a slusszkulcsok között?
A legalapvetőbb az, hogy az úgynevezett „hagyományos” kulcsok az 1995. előtt gyártott autókat indítják, míg a fiatalabb verziók esetében már immobiliserrel ellátott kulcsokról beszélünk. Az első esetben nincs olyan bonyolult dolgod, egyszerűen magaddal viszed a pótkulcsot egy megfelelő szakemberhez, a másolatot pedig cilinderes kulcsmásoló segítségével rögtön el is készítik a számodra. Ehhez az autóra sem lesz szükség, elég lesz csupán a kulcs. A hagyományos kulcsok esetében némi pontatlanság sem okoz problémát, kopott vagy törött kulcsról is tudnak másolatot készíteni.
Az immobilizerrel, vagyis indításgátlóval felszerelt kocsik esetében már bonyolultabb a helyzet. Ezekben a slusszkulcsokban ugyanis van egy olyan chip, amely a kocsid önindítójával kommunikál.
Ha ilyen kulcsot szeretnél másoltatni, mindenképpen azzal a járművel érkezz a helyszínre, amelyikhez kell a pótkulcs, ugyanis csak így működhet a rendszer. A chip másolása egy speciális, számítógépes programmal történik, melyet ezt követően össze kell kötni az autó önindító rendszerével, így a kocsi motorja csak akkor indul be, ha a megfelelő kulcsot érzékeli. Az immobilizeres kulcsok között azonban további különbségek is lehetnek, hiszen eltérőek lehetnek az illesztések és maga a kialakítás is. Éppen ezért mindig azonnal szakemberhez kell fordulni, nem érdemes egyedül próbálkozni.
Mi történik akkor, ha elveszíted az egyetlen kocsikulcsodat?
Bármelyik típusról is van szó, ha nincs hozzá egyetlen kulcsod sem, akkor már komplikáltabb lesz a megoldás. Pláne akkor, ha a kocsiajtók is zárva maradtak… Ekkor ugyanis egy zárnyitásra is szükséged lesz. Hagyományos kulcsok esetében egy autószerelő lesz segítségedre a másolat elkészítésénél, a fiatalabb kulcsok esetében a legolcsóbb megoldás szintén a másolási eljárás alkalmazása. FONTOS: ha nem vagy biztos abban, hogy nem kerültek illetéktelen kezekbe a kulcsaid, érdemes a kicsit költségesebb eljárást választani és letiltatni az elveszett kulcsot, így senki nem férhet hozzá a kocsidhoz!
Egy biztos: akár hagyományos, akár immobilizeres kulcsról van szó, akár klónozni kell, akár újat csinálni, hívj minket és kihúzunk a bajból!
- Autó távirányító javítás: 4 bevált módszer, amivel pénzt spórolhatsz - április 12, 2025
- Fiat 500X kulcsmásolás – gyors és megbízható megoldás - március 29, 2025
- Bicskakulcs Készítés – Részletes útmutató - március 16, 2025